Краєзнавчі документи

КНИГИ ПРО ТРОЇЦЬКИЙ КРАЙ

«Трудова слава Троїцького району»

Літопис соціально – економічного і культурного розвитку району. Гортаючи сторінки книги , читач зможе прослідкувати історію рідного краю від сивої давнини до сьогодення.
Мета книги – зберегти пам’ять про трудові досягнення троїчан ,відзначених високими державними нагородами. Головні герої книги – це люди , які прославили своєю працею Троїцький край і цим заслужили честь і вшанування земляків. Видання для тих , хто цікавиться історією рідного краю.

«На службе мира Троичанам –миротворцам посвящается»

Ця книга про наших земляків- троїчан , які пройшли дорогами афганської війни , виконували місію миротворців в інших країнах планети.
Ціною свого життя несли мир , щастя і добробут в оселі і сімї людей. Багато з них мають високі нагороди.

«Прошлое и настоящее Троицкого района»

Історична хроніка видана в 1998 році, містить короткі відомості з історії Троїцького краю від періоду його заселення (ХVIII ст.) до кінця ХХ століття. Автор – складач видання А.Н.Разіньков, більше 30 років життя посвятив| вивченню історії краю. Він вів велику пошукову роботу в архівах найбільших бібліотек України і Росії, залучав до роботи краєзнавців, істориків. В центрі уваги хроніки – події в політичному і культурному житті, господарській діяльності і торгівлі, облаштуванні населених пунктів краю, а також приклади участі троїчан| в революційних подіях початку ХХ століття, у Великій Вітчизняній війні і відновленні зруйнованої економіки в післявоєнні роки. Завершується хроніка подіями 1996 року. У книзі представлені фотографії знаменитих земляків, важливих подій із життя громади.

«Кальновка – Новотроицкая слобода – Троицкое. Троицкий район».

Найповнішим історичним дослідженням про Троїцький край є історико–краєзнавча збірка «Кальновка – Новотроицкая слобода – Троицкое. Троицкий район». Книга вийшла в світ в 2001 році: до 250 – річчя селища Троїцьке і 75 – річчя Троїцького району. У створенні книги брали участь журналісти, краєзнавці: А.Разіньков, В.Сирота, В.Принь, В.Чалий, М.Евсюков, Р. Потапов, Т.Разінькова, С. Виборний, Р. Синельникова, В.Кононенко. Збірка складається з 6 частин. Тут можна знайти відомості про історію виникнення селища і сіл району; підприємствах і організаціях Троїцького району, знаменитих земляках, Героях Радянського Союзу і Соціалістичної праці, заслужених людях. Цікава історія заселення земель Троїцьких. Російські поселення чергуються з українськими. Тут селилися вихідці з Полтави і Київщини, що бігли від гніту польських поміщиків; стрільці, які несли службу на рубіжах Росії, російські старообрядці, реєстрові козаки. Упродовж сотень років наші пращури жили в мирі і злагоді, переймали один у одного все краще, ріднилися сім’ями. У книзі поряд із документальними джерелами, приводяться спогади старожилів, різні версії трактування подій. Матеріал у виданні, викладений в доступній формі, буде корисним школярам, які вивчають краєзнавство, а також всім, хто цікавиться історією своєї малої Батьківщини.

«Милая сердцу Покровская земля»

Книга вийшла в 2002 році. У ній добре освітлюється період заселення покровских земель, звичаї, вірування, побут селян, а також встановлення Радянської влади на території району, участь покровчан у Великій Вітчизняній війні і соціалістичному будівництві. Автори книги: М.Евсюков, В.Принь, В.Сирота, А.Разіньков та інші викладають матеріал в цікавій формі. У книзі багато фотографій. Редактором і укладачем видання є А.Н.Разіньков.

"Чернобыль: мужество и ответственность. Троичане – ликвидаторы аварии на АЭС"

Двадцять п’ять років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць. 26 квітня 1986 року — День Чорнобильської трагедії. Двадцять п’ять років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць. Тисячі людей прийняли участь в ліквідації найбільшої технологічної катастрофи в історії людства. Серед них були і наші земляки – троїчани , які прийняли на себе страшні наслідки трагедії. На сторінках книги представлені короткі біографічні дані про кожного із ліквідаторів. Пам’ятаймо ! Подвиг Троїчан.

«Село Тарасовка и род Чалых»

В книзі автор – краєзнавець В.С.Чалий через історію своєї сім’ї розповідає про історію виникнення села Тарасівка, її людях, знаменних подіях, що відбувалися як в селі Тарасівка, так і за її межами.

«Земли родной заветный уголок»

Дві книги присвячено історії сел Новознаменської сільської Ради. Деяких з них вже немає на карті району. Одна з книг: історико – краєзнавча збірка вийшла в Луганському видавництві в 2003 році. Його автори, а це не лише журналісти, але і вчителі, культпрацівники села, дають можливість прослідити історію їх рідних місць від самих витоків; розповідають про своїх далеких пращурів і сучасників.

«О подвиге. О жизни. О любви»

Книга, що вийшла в світ в 2005 році присвячується учасникам Великої Вітчизняної війни – жителям Новознаменської сільської Ради. Укладачі збірки Н.Рехлова і В.Севостьянова брали матеріали не з офіційних джерел, а із слів і спогадів односельців, родичів. Ці книги видані завдяки фінансовій підтримці ЧАСП «Новознаменськоє» і її директора Євсюкова Михайла Андрійовича.

«История сельхозформирований Троицкого района»

З історією сільхозформуваннь Троїцького району від початку колективізації (1929 – 1932 рр.) до утворення ЧАСП, СОООО, фермерських господарств ви зможете познайомитися в книзі краєзнавця В.С.Чалого «История сельхозформирований Троицкого района». Вона створена на основі архівних матеріалів, спогадів ветеранів сільського господарства, керівників сільськогосподарського виробництва. Це видання розкриває становлення і розвиток сільськогосподарського виробництва району, його реформування. Автор розповідає про керівників господарств, що працювали в різні періоди.

«Наша газета»

Впродовж восьми десятків років найважливіші події, які відбувалися в Троїцькому районі освітлює районна газета «Сельская новь». «Наша газета» — так називається книга – нарис про районну газету, видана в рік її 70 – річчя (2001 рік). Редактор – укладач А.Разіньков. На її сторінках історія «районки» від моменту її створення до 2000 року. Газета кілька разів замінювала назву: «Зірка», «Социалистическое наступление», «Путь к коммунизму», але завжди відображала життя району. З цієї книги ви дізнаєтеся, про що писала газета в різні періоди свого існування; про журналістів, кореспондентів, редакторів, тих хто працював над її створенням. Книга видана Луганським обласним відділенням фонду культури при фінансовій підтримці керівників підприємств району В.І.Шапоренко і В.М.Могирева.

«Очерки из истории боевого и трудового пути жителей Троицкого района»

Це друга частина книги спогадів та документів,яка видана до 75-річчя Перемоги над фашизмом у Другій Світовій війні . В книзі розповідається про героїчне та трагічне життя наших земляків в роки Другої Світової війни. Тут зібрані архівні матеріали, витяги з наградних документів фронтовиків- троїчан. Ці характеристики свідчать про те, як мужньо воювали наші земляки, за що були нагороджені бойовими орденами та медалями. В книзі також є спогади жінок- учасниць бойових дій, працівників тилу, а також тих, хто був вивезений на примусові роботи до Німеччини.

«У краю степовім, калиновім»

Збірка віршів, присвячена 90-річчю утворення Троїцького району та 25-й річниці незалежності України. Ця збірка, до якої увійшли вірші поетів Троїцького району, запрошує вас пройти вулицями наших мальовничих сіл, побачити захід сонця над пшеничними ланами, вдихнути чисте повітря після дощової зливи, хоч на мить доторкнутися поглядом до літнього зоряного неба та зрозуміти, що рідний край – це твоє дитинство, натруджені мамини руки, батьків стомлений погляд, перше кохання – все те, що таке миле і дороге серцю. Цими почуттями, як червоною ниткою, пронизано всю книгу.

«Джерела Троїцької землі»

Так називається краєзнавчий альманах, який подарував Троїцький історико – краєзнавчий музей «Витоки»
. До альманаху ввійшли твори, статті,документи наших троїчан-земляків: Лопашко Н., Чалого В., Лисицького М., Волченко В., Калашник О., Журавльової І., Шматової К., та ін. Мета цього альманаху познайомить населення, а особливо молодь з історією рідного краю, виховати почуття гордості за славне минуле своїх земляків, з повагою ставитися до свого коріння, культури, традицій і звичаїв рідного краю.