КУ «Бібліотека — інформаційний центр» Троїцької селищної ради створена в 2018 році. В її складі  20 бібліотек, які є невід’ємною частиною Троїцької об’єднаної територіальної громади.

    Послугами бібліотек користуються 8,5 тис. мешканців громади.

    Бібліотеки КУ   надають широкий спектр інформаційно-бібліотечних послуг, намагаються бути сучасними та орієнтованими на запити користувачів.

    Провідними напрямками роботи є формування національно-патріотичного світогляду користувачів, популяризація української мови та літератури, розвиток творчих здібностей мешканців громади. Цьому сприяють проведення таких заходів, як інформаційний екскурс «В моєму серці Україна», відео подорож «Що в Україні най-най-най», час випробувань «Як козаки до бібліотеки ходили», ерудит змагання «То України мова барвінкова», логос-турнір «З рідним словом міцніє держава», фотоконкурс «Щаслива родина – багатство України», майстер клас з виготовлення ляльки-мотанки та ін.

    Значну увагу бібліотеки приділяють популяризації книги та читання, залучають користувачів до участі у конкурсах читацьких рекордів, Днів читацьких задоволень, конкурсів « Читаюча родина», «Літературний марафон», тощо.

    При бібліотеках працюють 14 клубів за інтересами: «Классные ребята» (Яменська бібліотека) ,«Сударушка» (Аношкинська бібліотека), «Перлина» (Новознам’янська), сімейний клуб «День веселих витівок» (Троїцька ДБ), ін. Плідно працює літературне об’єднання «Пролісок» (ЦБ). Троїцькі літератори проводять зустрічі, творчі тури, приймають участь у літературних конкурсах. На нашому сайті у розділі «Краєзнавство. Краєзнавчі документи» ви зможете познайомитись з творчістю аматорів- троїчан , перегорнувши сторінки книги «І кличуть нас дороги всі додому».

    При центральній бібліотеці діє Молодіжний центр, який став для підлітків та молоді майданчиком для цікавого  дозвілля та спілкування.

    На базі бібліотек працюють 11 Інтернет –центрів, які надають користувачам сервісні та  он лайн послуги( Е-урядування, електронна комерція, он лайн самоосвіта, тощо), які сьогодні є актуальними та затребуваними.

    Значна увага приділяється навчанню різних груп користувачів основам цифрової грамотності. Проводяться тренінги, консультації, індивідуальні заняття.

    Бібліотеки троїцької громади активно залучають грантові кошти. Це дає можливість надавати користувачам нову інформацію, запровадити додаткові послуги, розширити коло партнерів бібліотеки. Протягом 2019 року від бібліотек троїцької громади було подано 6 проектних заявок, з яких 3 було схвалено та реалізовано. Це проект зі створення центру молодіжних ініціатив та розвитку « Young and future» ініціативної групи Троїцької центральної бібліотеки (сума гранту 200000 грн.), що дало можливість відкрити в селищі Троїцьке  Молодіжний центр.

    Також реалізовано проект патріотичного спрямування «Я українець!  Це гордість для мене» ( Троїцька ДБ).

    Наразі продовжується робота в рамках проекту ПУЛЬС від IREX «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» у Воєводській бібліотеці.

    Ми змінюємося разом з часом, щоб бути цікавими та корисними для всіх і кожного!